قاعدگی از زبان متخصصان

قاعدگی از زبان دکتر بهنام اوحدی و دکتر مژگان قرائی

حمایت مالی ( اسپانسرینگ )

امروز متاسفانه ریشه بسیاری از ناهنجاریهای اجتماعی همچون ، طلاق ، نزاع ، اعتیاد ، بزهکاری ، دزدی و .... را باید در پایه های سست خانواده های ناموفق یافت .خانواده هایی که ابتدا در روابط بین زن و مرد و سپس در روابط بین والدین و فرزند نتوانسته اند موفق عمل کنند و نهایتا این نقص در کل جامعه تاثیر منفی  گذاشته است 

وب سایت  عشق ابدی ( شرم فارسی ) با هدف اصلاح روابط زناشویی و تحکیم خانواده  از سال 1394 با حمایت تنی چند از متخصصین حوزه سلامت و خانواده  همچون دکتر بهنام اوحدی ، دکتر مژگان قرایی  و بسیاری از روانشناسان حوزه خانواده راه اندازی و شروع به کار کرد و در اسفند ماه 1395 به عنوان پایگاه خبری در معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسید

این مجموعه در این مدت تلاش نمود تا با بهره گیری از فرامین دینی و یافته های علمی ، پزشکی و روانشناسی و با احترام به ارزشهای مذهبی و اجتماعی ، خانواده های ایرانی را با روابط  صحیح زناشویی و خانوادگی آشنا کند تا از این طریق سهمی هر چند اندک در استحکام خانواده و نهایتا ایجاد جامعه سالم بردارد  

در این مسیر حساس که تا کنون بدون کوچکترین حمایت مالی و صرفا با بودجه شخصی به پیش رفت توانستیم قدمهای مثبتی را برداریم و رضایت و دعای خیر بسیاری از زوجین و خانواده ها را بدرقه راه خود کنیم و به راستی همین موفقیتها انگیزه ما را در ادامه دادن به این مسیر بالاتر برد 

اکنون و پس اخذ مجوزهای مربوطه قصد داریم کمی متمرکز تر و  مفصل تر به این مباحث بپردازیم و مطابق با الگوها و قوانین داخلی جمهوری اسلامی ایران روشنگری و اطلاع رسانی نماییم و قطعا ادامه این راه ، نیاز به همدلی ، همراهی و حمایت مخاطبان فرهیخته ما دارد

لطفا پیشنهادات و انتقادات خودتان را برای افزایش کیفی سطح خدمات با ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید و یا از طریق لینک تلگرام : @ertebat1  با ما در میان بگذارید

 

ضمنا اگر تمایل به حمایت مالی دارید لطفا مبالغ خود را از طریق درگاه پرداخت پایگاه ، یا درگاه :  www.idpay.ir/eshghabadi  و یا ازطریق واریز کارت به کارت اقدام نمایید 

شماره کارت : 6219861017593285  بانک سامان . علی صمدی 

 

 

عشق ابدی ، حمایتهای مالی ارزشمند شما را ارج نهاده و حداکثر تلاش خود را در جهت اصلاح روابط زناشویی و و تحکیم خانواده و نهایتا پیشرفت کشور عزیزمان ایران به کار می بندد.

لطفا در صورت حمایت از این پایگاه نام خود و مقدار واریزی خود را برای ما از طریق ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید و یا از طریق لینک تلگرام : @ertebat1 ارسال نمایید .

 

حمایت مالی می تواند بی نام و یا زیر مجوعه ای باشد ، در صورتی که تمایل به حمایت دایمی یا اسپانسرینگ این پایگاه را دارید ، با شماره : 09124886626 تماس حاصل فرمایید 

 

 

با احترام 

پایگاه خبری عشق ابدی 

 

آموزش مهارت ( نه ) گفتن

به خاطر داشته باشید که فرزند شما کودک نیست که همیشه کنارش باشید و از او مراقبت کنید. آموزش «نه» گفتن به درخواست‌های جنسی دیگران یکی از بخش‌های مهم آموزش بهداشت جنسی است. به فرزندتان بیاموزید افراد هوسران و بیماران جنسی به بهانه‌های مختلف و با سخنان فریبنده به دنبال سوءاستفاده جسمی و روحی از دیگران هستند. به فرزندتان بگویید سوءاستفاده‌گران جنسی ممکن است از جملاتی استفاده کنند که به نظر منطقی است؛ مثل «به یک بار تجربه‌اش می‌ارزد، تو دیگر بزرگ شده‌ای، مگر مرا دوست نداری، کسی چیزی نمی‌فهمد، اگر قبول نکنی ترکت می‌کنم و...»، اما در نهایت این ارتباط پایان خوبی نخواهد داشت. با توجه به گستردگی رسانه‌های ارتباطی و نرم‌افزارهای مختلف و شبکه‌های اجتماعی اینترنتی، مهارت «نه» گفتن به درخواست جنسی دیگران مهارتی است که نوجوانان باید آن‌را یاد گرفته باشند تا از آسیب‌های احتمالی در امان بمانند.

باید از همان سنین پایین از حدود 4 سالگی به کودکان نواحی خصوصی بدنشان آموزش داده شود و به آنها گفته شود که چه کسانی می توانند به آن نواحی دست بزنند و چه کسانی نمی توانند. همچنین باید از آنها خواست تا اگر کسی دیگر به این مناطق دست زند، فورا به پدر و مادرشان اطلاع بدهند و از بیان این مساله نزد والدینشان نترسند. والدین حتما باید اطلاعات خود را در زمینه برخورد با کودکانی که با آلت تناسلی خود بازی میکنند را نیز، بالا ببرند.

طلاق جنسی عاملی برای رویارویی زوجین با طلاق عاطفی و رسمی

طلاق جنسی، به معنای سردی در روابط زناشویی زن و شوهر ناشی از ناهم‌خوانی جنسی آن دو است. این ناهم‌خوانی در طولانی‌مدت می‌تواند بنیان خانواده را با مشکلاتی که مهم‌ترین آن طلاق قانونی است، مواجه کند.

 بهنام اوحدی؛ روانپزشک و سکسولوژیست : مدتی است که روانشناسان و کارشناسان حوزه خانواده به طلاق عاطفی توجه ویژه‌ای نشان می‌دهند، اما مسئله مهم دیگری که در حوزه خانواده حائز اهمیت است، طلاق جنسی است.

 وی با اشاره به تعریف طلاق جنسی گفت: در طلاق جنسی زن و مرد از نظر عاطفی، علاقه و عشق با هم در یک راستا هستند، اما هم‌زبانِ هم‌آغوشی هم نیستند. در این مورد اغلب دو طرف مقصرند؛ یا مردان نمی‌توانند روند یک رابطه جنسی را پیش ببرند و یا زنان نمی‌توانند با این رابطه خود را وفق دهند.

 اوحدی افزود: باید توجه داشته باشیم که در رابطه جنسی، افراد یا میل جنسی زیاد و یا میل جنسی کم دارند. بنابراین افرادی که با فردی ازدواج می‌کنند که از نظر جنسی متفاوت از آنها است، در رابطه جنسی و البته زندگی مشترک دچار مشکل خواهند شد.

 این سکسولوژیست با بیان اینکه شیوه و شکل رابطه جنسی مورد علاقه دو طرف؛ حتی پیش‌نوازی در رابطه و یا پس‌نوازی می‌تواند بر روند رابطه و نیز طلاق جنسی تأثیر گذار باشد، تصریح کرد: رابطه جنسی خوب و مناسب، موتور حرکت یک زندگی زناشویی است؛ درصورتی‌که این رابطه موفق نباشد، دلسردی، دلخوری و دوری ایجاد می‌کند؛ بنابراین طلاق جنسی در طولانی‌مدت به طلاق عاطفی و طلاق عاطفی نیز در بلندمدت به طلاق رسمی و قانونی تبدیل می‌شود.

 عدم توجه به میل و نیازهای جنسی در مشاوره‌های پیش از ازدواج مسئله‌ساز است

اوحدی با اشاره به مشاوره‌های پیش از ازدواج گفت: ضروری است در مشاوره‌های ازدواج، به هم‌تایی جنسی زن و شوهر توجه شود، اما باید دقت داشته باشیم که گرم‌بودن یا سردبودن جنسی را در حال حاضر مشاوره‌های ازدواج نمی‌توانند بسنجند یا اصلاً مدنظر قرار نمی‌دهند و این به دلیل آن است که اولاً روانشناسان بسیار کم از فیزیولوژی بدن آگاهی دارند و ثانیاً شرح حال درستی از رؤیاهای جنسی فرد از بلوغ تاکنون نمی‌گیرند و به فانتزی‌های جنسی او توجه ندارند.

 تنها می‌توان 15 درصد در میزان میل جنسی افراد تغییر ایجاد کرد

وی به میزان تغییر در میل جنسی افراد در جلسات مشاوره اشاره کرد و گفت: موضوع دیگر آن است که با سکسوتراپی و تلاش برای ترمیم رابطه جنسی، تنها می‌توان 15 درصد میزان میل جنسی افراد را تغییر داد؛ یعنی زن یا مردی که سردمزاجی جنسی دارد، تنها تا 15 درصد امکان افزایش میل جنسی دارد و برعکس.

 اوحدی راهکارهای کاهش طلاق جنسی را برشمرد و گفت: مهم‌ترین راهکار، عملکرد مشاوره‌های پیش از ازدواج است؛ از آن‌جایی‌که مشاوران ازدواج اغلب روانشناس هستند نه روان‌پزشک، به نظر می‌رسد که ضروری است که از نظرات روان‌پزشکان در مشاوره‌های پیش از ازدواج؛ به خصوص مشاوره‌های هم‌تایی جنسی کمک گرفته شود و اینکه تبعات ازدواج به زوج‌های غیرهم‌خوان جنسی گوش‌زد شود که این امر مستلزم گرفتن شرح حال دقیقی از افراد در مورد فانتزی‌ها و تصورات جنسی‌شان است.

پایگاه خبری عشق ابدی

بی سوادی جنسی و دانش کاذب زناشویی بزرگترین عامل طلاق در ایران است .

 

پایگاه خبری عشق ابدی
دارای مجوز رسمی از معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی به شماره 79177
صاحب امتیاز و مدیر مسول : علی صمدی

ارتباط مستقیم : 09124886626
info@eshghabadi.ir

آخرین ارسال ها

آخرین اخبار

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ما از جدیدترین مقالات و موضوعات ویژه زناشویی بهرمند شوید.
instagram.png
telegramlogo.png
aparatlogo.png