تعریـــف رابطه جنــسی

لازمه پیوند اسپرم و تخمک و شکل گیری جنین ، آمیزش دو جنس نر و ماده است ، اتفاقی خجسته و مبارک که با هدایت قادر هستی به خلقت یک انسان بدل می گردد (آیه راجع به آفرینش از چیز بی ارزش )

این اتفاق که با هدف فرزند آفرینی و بقای نسل به صورت کاملا غریزی در کلیه موجودات زنده اتفاق می افتد فواید جسمی و روحی بسیاری را نیز به همراه دارد به طوری که اگر درست به آن پرداخته شود موجبات کسب لذت معنوی و آرامش روح و جسم را فراهم می نماید و پس از یکبار تجربه به یک اصل اساسی و مهم در زندگی انسانها مبدل می شود

 

رابطه جنسی بر سلامت جسمی و روانی افراد تاثیرات مثبت می گذارد، بدین ترتیب که: داشتن یکرابطه جنسی سالم موجب افزایش انگیزه، اتکا به نفس و آرامش در افراد می شود. به همین خاطر است که محققان و متخصصان سلامت جنسی، به همسران توصیه می کنند در هنگام استرس و تنش روانی، تسلیم احساس خود در دوری کردن از همسرشان نشوند و تلاش کنند در این حالت هم محبت خود را نسبت به او بیان کنند.
 
علاوه بر این، ارتباط جنسی بر سلامت قلب و عروق تاثیر می گذارد، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند، خطر ابتلا به ناراحتی های پستان و رحم در زنان و مشکلات مربوط به پروستات در مردان را کاهش می دهد، فشار خون را پایین می آورد، باعث کاهش احساس درد در افراد می شود و باعث می شود افراد خواب بهتری داشته باشند.
 
بنابراین با توجه به مزایای درمانی ارتباط و صمیمیت جنسی به نظر می رسد در دوره میانسالی و پس از آن افراد می توانند به خوبی از آن برای داشتن یک زندگی سالم تر بهره ببرند.
 
رای یك رابطه جنسی موفق باید اضطرابها و ترسها كنار گذاشته شوند: مهمترین آنها ترس از بچه دار شدن در طی رابطه جنسی است این ترس می تواند به صورت كاهش لذت جنسی، عدم لذت جنسی در زن، انزال زودرس و بسیاری مشكلات دیگر بروز نماید .
 
خانمها معمولاً نگران رابطه جنسی در شب زفاف هستند. مسائلی از قبیل : آیا درد دارد؟ آیا خون دارد؟ و غیره.پس آقایان بدون توجه به خرافات شب زفاف و شب اول زندگی مشترك را به رضایت همسر خود اختصاص دهند و سعی نكنند با زور و فشار و اذیت اهداف از پیش تعیین شده خود را دنبال كنند چه بسا همین مسئله عواقب وخیمی را در زندگی آینده آنها پیش می آورد(پس لذت برای شبهای دیگر و رضایت برای شب زفاف )

اشتراک این مطلب

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

نظر1

  • پیوند نظر هستی

    هستی

    13/09/1394

    درباره اینکه بعضی آقايون حین انجام سکس دوست دارن جمله های سکسی بشنون، توضیح ميدين،در کانال،و دقیقا چه جملاتی بهتر است،

پایگاه خبری عشق ابدی

بی سوادی جنسی و دانش کاذب زناشویی بزرگترین عامل طلاق در ایران است .

 

پایگاه خبری عشق ابدی
دارای مجوز رسمی از معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی به شماره 79177
صاحب امتیاز و مدیر مسول : علی صمدی

ارتباط مستقیم : 09124886626
info@eshghabadi.ir

آخرین ارسال ها

آخرین اخبار

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ما از جدیدترین مقالات و موضوعات ویژه زناشویی بهرمند شوید.
instagram.png
telegramlogo.png
aparatlogo.png