قــــاعـــــدگی

راز بقا  و ماندگاری تمامی موجودات از گذشته دور تا به امروز در قدرت باروری و تولید مثل است ، قدرتی خارق العاده که با آمیزش دو جنس نر و ماده یا زن و مرد سرانجام به خلقت نسلهای بعدی می انجامد .

این اتفاق در کلیه موجودات زنده اعم از گیاهان ، حیوانات و انسانها با اندکی تفاوت مشترک است

در انسان که جز دسته پستانداران است ، وظیفه باروری ، رشد و تولد فرزند بر عهده زنان است ، زنان در هر ماه یکبار تخمک  گذاری می کنند .اگر در این مدت آمیزش صورت گیرد و تخمک با اسپرم درآمیزد ، جنین تشکیل می شود و آگر این اتفاق نیافتد ، تخمک به همراه بافتها و مخاطی که رحم قبل از تخمک گذاری برای پذیرش جنین بوجود آورده ، همگی به صورت خونریزی از بدن خارج می گردند . این اتفاق همان قاعدگی یا عادت ماهیانه است که زنان را از بلوغ تا یائسگی به خود درگیر می کند

 
 قاعدگی یا عادت ماهانه یا پریود  به جاری شدن خون از پوشش داخلی رحم گفته می‌شود؛ که به طور منظم در جنس ماده گونه‌های خاصی ازپستانداران از اوایل سنین جوانی، در دوران بلوغ تا دوران یائسگی رخ می‌دهد. این مقاله به قاعدگی در زنان می‌پردازد.

به طور معمول عادت ماهانه در زنان باردار و شیرده اتفاق نمی‌افتد و بروز قاعدگی در این دوران‌های خاص از زندگی زنان متوقف می‌شود. قاعدگی در زنان غیرباردار، از دوران بلوغ تا رسیدن به سنین یائسگی بروز می‌کند.

مدت خونریزی قاعدگی برای چندروز، معمولاً ۳-۵ روز طول می‌کشد، اما بین۳-۱۰ روز نیز می‌تواند متغیر باشد. هر سیکل قاعدگی به طور متوسط ۲۸ روز طول میکشد، یک سیکل قاعدگی طبیعی بین ۲۱ تا ۳۵ روز متغیر است. حجم متوسط خونریزی در هر سیکل ماهانه قاعدگی ۳۵۵ میلی‌لیتر است.

 

 

اشتراک این مطلب

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

پایگاه خبری عشق ابدی

بی سوادی جنسی و دانش کاذب زناشویی بزرگترین عامل طلاق در ایران است .

 

پایگاه خبری عشق ابدی
دارای مجوز رسمی از معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی به شماره 79177
صاحب امتیاز و مدیر مسول : علی صمدی

ارتباط مستقیم : 09124886626
info@eshghabadi.ir

آخرین ارسال ها

آخرین اخبار

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ما از جدیدترین مقالات و موضوعات ویژه زناشویی بهرمند شوید.
instagram.png
telegramlogo.png
aparatlogo.png