اختلالات جنسی در مردان الکلی

مصرف مداوم و مزمن الکل سبب اختلالات جنسي مي شود. الکل داراي اثرات سمي بر روي کبد، مغز و سيستم عصبي است. امروزه در جوامع مختلف مصرف الکل بويژه در ميان جوانان رو به فزوني گذاشته است. مصرف الکل نه تنها سلامتي عمومي بلکه عملکرد جنسي را نيز به مخاطره مي اندازد. حدود 70 درصد مردان الکلي از يک اختلال جنسي رنج مي برند. علاوه از اختلال جنسي، يک اثر بسيار مهم مصرف الکل اين است که، افراديکه تحت تاثير الکل اقدام به برقراري رابطه جنسي مي کنند، رفتارهاي پر خطر جنسي در آنها بشدت زياد مي شود. مردان الکلي خودشان داراي مشکلات اجتماعي و خانوادگي هستند و مزيد شدن اختلالات جنسي، بر مشکلات و استرس آنها مي افزايد و سبب مي شود که اين مردان براي غلبه بر استرس خود بيشتر الکل مصرف کنند و بدين ترتيب وارد يک حلقه معيوب مي شوند. اختلالات جنسي در مردان الکلي داراي پنج علت عمده است:

 • بعلت خاصيت مضعف بودن سيستم عصبي
 • بيماري هاي ناشي از مصرف الکل مثل بيماري کبدي
 • مسائل روحي و رواني
 • تخريب سيستم عصبي
 • تخريب کبد

علاوه از آنها، اين بيماران داراي مشکلات عديده مثل بيکاري، ترد شدن در اجتماع، مصرف مواد مخدر، کشيدن سيگار و غيره نيز مي باشند.

 اعتياد به الکل الکل طيف وسيعي از اختلالات جنسي به شرح زير را سبب مي شود:

 • کاهش ميل جنسي که در آن گاها مرد هيچ تمايلي به نزديکي ندارد.
 • وحشت از رابطه جنسي که در آن بيمار از هر گونه تماس با دستگاه تناسلي دچار وحشت مي شود.
 • اختلال در نعوظ که از خفيف تا فوق العاده شديد متفاوت است.
 • اختلال در رسيدن به ارگاسم يا ارضاء جنسي
 • انزال زودرس

الکل شايعترين ماده اي است که سوء مصرف آن سبب اختلال جنسي مي شود. در مرديکه بيش از 12 گرم اتانول در روز مصرف مي کند، ايجاد اختلال نعوظ امري عادي است. شايعترين اختلال جنسي در مردان وابسته به الکل، اختلال در نعوظ و بدنبال آن کاهش ميل جنسي است. اکثرا هر دو اختلال نعوظ و کاهش ميل جنسي با هم وجود دارند. تعداد و شدت اختلالات جنسي، رابطه مستقيم با ميزان مصرف الکل دارد. الکل سبب تخريب سيستم عصبي مي شود. در مرد دو نوع نعوظ وجود دارد: نعوظ رفلکسي که در آن هر گونه تماس جلدي با ناحيه دستگاه تناسلي سبب انتقال تحريکات عصبي از ناحيه تناسلي به مغز مي شود و سپس امواج ديگري از مغز به ناحيه تناسلي آمده و سبب نعوظ مي گردند. نوع ديگر نعوظ، نوع رواني است که در آن با فانتزي و تصورات امواجي از مغز به دستگاه تناسلي هدايت شده و سبب نعوظ مي گردند. بنابراين براي يک نعوظ طبيعي داشتن سيستم عصبي سالم ضروري است. هر قدر مصرف الکل بيشتر باشد، ‌سيستم عصبي بيشتر تخريب پيدا مي کند. علاوه از آن مصرف طولاني مدت مقادير زيادي الکل سبب آسيب به توليد هورمونهاي مردانه توسط بيضه ها نيز مي شود. مصرف طولاني مدت الکل سبب کوچک شدن بيضه ها و کاهش توليد هورمون مردانه مي گردد. الکل بعلت اختلال در متابليسم ويتامين A سبب اشکال در توليد اسپرم نيز مي شود. يعني مردان الکلي علاوه از شانس زياد براي مبتلا شدن به اختلال جنسي، ممکن است مبتلا به ناباروري نيز بشوند. اختلال نعوظ ناشي از الکل از بدترين نوع آن است. لازمه نعوظ طبيعي در مردان، ورود خون کافي به آلت تناسلي و بدام افتادن آن در آلت تناسلي است. سایت #عشق_ابدی اگر خون وارده به آلت تناسلي از طرف ديگر آلت تناسلي را ترک کند، نه تنها نعوظ اتفاق نمي افتد، بلکه اگر هم اتفاق بيفتد، زود از بين مي رود، اينرا در اصطلاح اختلال نعوظ بعلت نشت وريدي مي گويند که از شديدترين نوع اختلال نعوظ در مردان است، چون به انواع درمانها مقاوم است. مصرف الکل سبب نشت وريدي در آلت تناسلي شده و نعوظ مرد را بشدت مختل مي کند. بسياري از موارد اختلالات جنسي در الکلي ها منشاء جسمي ندارند، بلکه داراي منشاء روحي و رواني هستند. اکثرا اين مردان داراي مشکلات خانوادگي بوده و روابط عاطفي خوب با همسر خود ندارند و تعدادي نيز داراي پرونده طلاق در دادگاه مي باشند. ميزان شيوع اختلالات جنسي با سن شروع مصرف الکل و سالهاي مصرف الکل نيز رابطه دارد.

يکي از خصوصيات اختلالات جنسي ناشي از مصرف الکل اين است که اگر مصرف الکل آسيب دائمي در بدن ايجاد نکرده باشد، با قطع مصرف آن، عوارض از جمله اختلالات جنسي نيز قابل برگشت هستند، منتهي زمان لازم است. يکي از عوارض ديررس و کشنده سوء مصرف الکل، سيروز کبدي است که در آن کبد کار خود را از دست مي دهد.

نعوظ و اختلال نعوظ

 ۱- نعوظ  یعنی پرخون شدن آلت تناسلی مردان که باعث افزایش طول و قطر آلت میشه. داخل آلت مردان اجسامی اسفنج مانند هست که وقتی جریان خون‌ به داخل اونها زیاد میشه، حجمشون زیاد میشه ‌و وقتی جریان خون کمه، روی هم می خوابن و‌حجمشون کم میشه. پس یعنی، برای نعوظ، باید مغز از طریق اعصاب پودندال (شرمگاهی) فرمان بده تا شریان های پودندال باز بشن و‌ خون با حجم زیاد وارد آلت بشه و نعوظ ایجاد بشه.

 ۲- ما نمی تونیم با اراده خودمون نعوظ ایجاد کنیم چون اعصاب و شریان های پودندال تحت فرمان قسمت ارادی مغز ما نیستن و از سیستم عصبی خودکار ما دستور می گیرن. ما فقط می تونیم با اراده خودمون، خودمونو در معرض تحریکات جنسی، اعم از بینایی و شنوایی و لمسی و همین طور تخیلات جنسی قرار بدیم و‌منتطر باشیم که سیستم خودکار، کار خودشو بکنه.

۳- اگر با وجود تحریک جنسی، نعوظ ایجاد نشه، بهش میگیم اختلال نعوظ يا Erectile Dysfunction يا ED که مشكل شايعيه. با توضیحات قبلی متوجه میشیم که وقتی ED هست، یعنی، یا اون قسمت خودکار عصبی دچار اشکاله، یا اشکالی در مسیر ارسال پیام عصبی هست (سیم کشی ایراد پیدا کرده!) یا مشکلی در شریان ها هست که نمی تونن باز بشن و خون رو وارد آلت کنن.

 ۴- تمام سیستم بالا تحت تاثیر سیستم هورمونی ما هم هست. مثلا برای اینکه درست کار کنه، احتیاج داره به تستوسترون. البته تستوسترون، بیش از هر چیز، تعیین کننده میل جنسی ماست.

 ۵- خیلی از آقایون محترم، به محض اینکه‌ دچار ED میشن، فکر می کنن باید دنبال قرص های تقویتی برن! متاسفانه تبلیغات دروغ زیادی هم در این مورد میشه و داروهای تایید شده ای مثل سیلدنافیل یا ‌ویاگرا هم در دسترس هست‌ و با تجویز پزشکان مصرف میشه. غافل از اینکه ویاگرا فقط و فقط یک کار می کنه: کمک می کنه تا شریان ها باز تر بشن تا خون بیشتری وارد آلت بشه. پس ویاگرا فقط تو درمان بخش کوچکی از علت های ED کمک می کنه.  سایت عشق ابدی درحالی که در اغلب موارد، اشکال از سیستم اعصاب ماست که پیام لازم رو ارسال نمی کنه، یا ارسال می کنه اما بخش دیگه ای از مغز مهارش می کنه، یعنی ED منشا روانی-عصبی داره و دارو کمکی نمی کنه. همچنین ممکنه اشکال در سیستم‌ هورمونی باشه که اونجا هم داروهای دیگه ای موثرن و باید زیر نظر پزشک مصرف بشن.

 ۶- ویاگرا یا همون سیلدنافیل و پسرعموهاش مثل تادالافیل، تنها برای مردانی که با افزایش سن یا به دنبال عوارض دیابت و‌ بیماری های دیگه، اعصاب یا شریان هاشون دچار آسیب شده،‌ مفیدند و لاغیر. ضمن اینکه مصرف اونها، ملاحظاتی داره و‌ باید زیرنظر پزشک مصرف بشن.

 ۷- غذاها و داروهایی که به عنوان محرک ‌تمایلات جنسی مطرح میشن، احتمالا با تاثیر روی سیستم ‌هورمونی ما کار می کنن. اونها هم وقتی که مشکل تو سیستم اعصاب و‌روان ما باشه، کمکی نمی کنن.

 ۸- سال‌هاي اخير، كاهش سطح تستوسترون در آقايون خيلي شايع‌تر شده كه علتش رو به سبك زندگي و افزايش استرس‌هاي مردان و همين طور چاقي و عوامل تغذيه‌اي نسبت ميدن.

افت تستوسترون باعث افت ميل جنسي ميشه و مشكل نعوظ هم ايجاد مي‌كنه. راه های افزایش ذخایر تستوسترون در بدن مرد، بحث مفصلیه که‌  بهش خواهم پرداخت.

  9- و آخرین توصیه: مشکلات جنسی هم مثل بقیه مشکلات مان. خود به خود خوب نمیشن. با خود درمانی و استفاده از تجربه های گرانبهای رفقا حل نمیشن! با توصیه های ماهواره ای و تلگرامی هم حل نمیشن. لطفا، فقط توصیه ای رو قبول کنین که امضای یک متخصص پای اون باشه.

بعضي از اين دلايل زود انزالی عبارتند از :

اضطراب ، هيجان ، تجربه هاي منفي مانند استمنائ سريع و روابط جنسي نامشروع و غيره .

 درمان :

به كمك درمان هاي روانشناسي جنسي هشتاد تا نود درصد اين مردان بهبود مي يابند .

چند تمرین برای برطرف کردن انزال زود رس

 • خود ارضایی و تخلیه با استرس و سریع را کنار بگذارید
 • اعتماد به نفستان را بالا ببرید
 • به سایز آلت و مسایل حاشیه ای فکر نکنید و سعی کنید به طرف مقابلتان لذت دهید و لذت بگیرید
 • اگر عطشتان بالاست و مدت زیادی از هم آغوشی شما گذشته ، چند ساعت قبل از شروع معاشقه و همبستری از همسرتان بخواهید تا شما را یکبار یکطرفه تخلیه جنسی نماید . تا آرام و ریلکس شوید
 • تعداد دفعات مقاربتتان را 2 یا 3 برابر بیشتر کنید
 • زمان معاشقه و عشق ورزی را بالا ببرید
 • از تکنیک های مختلف رفتاری برای بالابردن زمان انزال و آرامش بدنتان استفاده نمایید

 

تكنيك توقف و شروع :

در اين روش پس از 30 دقیقه معاشقه مرد آلتش را آرام وارد واژن زن نموده و سپس آرام خارج میکند این حرکت را 3 یا 4 بار انجام می دهد و قبل از انزال رابطه را متوقف می کند . اکنون حرکت را متوقف کرده تا احساس انزال فروکش نماید . سپس دوباره این حرکت را انجام می دهد  

این حرکت را در ابتدای تمرین 3 بار یا بیشتر انجام دهید و نهایتا اجازه دهید تا انزال صورت گیرد

در هر مرتبه تمرین سعی کنید مقدارو زمان  این تمرین را اندک اندک بیشتر نمایید

پس از مدتی عینا خواهید دید که چقدر همه چیز تحت کنترل شماست

 

( نکته باید از همسرتان بخواهید تا در طول مدت تمارین جنسی با شما همراهی نماید تا پس از گذشت 2 تا 6 ماه به نتایج فوق العاده ان دست پیدا نمایید)

 

تكنيك فشردن هم روش دیگریست که به شما در کنترل انزال کمک خواهد نمود

روش فشردن در دهه ي ۶۰ ميلادي توسط مسترز و جانسون ارائه شد

در اين متد فرد ويا شريك جنسي وي را از لحاظ جنسي به آرامي تحريك ميكند ، سپس هنگامي كه فرد به نزديك لحظهء انزال رسيد ، با انگشتهاي نشانه و شصت حلقه اي به دور آلت درست ميكند و محكم آنرا ميفشارد تا وقتي كه فشار جنسي فروكش كند. سپس مجددا مراحل بالا را براي سه بار تكرار ميكنند و دفعهء سوم اجازهء انزال را ميدهند .با تكرار اين كار 1 تا 2 مرتبه در هفته كنترل جنسي انها بالا ميرود و زمان نزديكي را ميتوانند افزايش دهند .

اختلال نعوظ

اختلال نعوض عبارت است : از عدم توانائي آلت تناسلي در ايجاد نعوظ يا حفظ نعوظ به مدت كافي جهت انجام عمل مقاربت .

در اغلب مردها گاه گاهي اشكالات در نعوظ تجربه مي شود ولي اگر مكررا اتفاق افتد احتياج به درمان دارد عوامل پزشكي كه احتمال اختلالات نعوظ را افزايش ميدهد عبارتند از :

ديابت بالا ، فشار خون ، مشكلات قلبي، عدم تعادل هورموني ، مسائل پروستات وعوارض بعضي از داروها مخصوصا داروهاي ضد فشار خون و روانگردان .

 

عوامل روانشناسي كه باعث اشكلات نعوظ مي شوند عبارتند از:

اضطراب افسردگي ، عدم اعتماد به نفس ، سابقه سواستفاده جنسي ، اعتقادات مذهبي كه ارتباط جنسي را گناه مي دانند ترس از حاملگي و غيره .

همچنین اعتیاد به الکل ، سیگار ، قلیان و ... نیز موجب اختلال در نعوظ می گردند

مشكل نعوظ در حقيقت مشكل هر دو جنس محسوب مي شود چون مي تواند از لحاظ رواني و احساسي روي شريك جنسي نيز تاثير بگذارد و زن احساس كند كه شايد براي مرد جذاب نيست و در طول زمان تبديل به اضطراب گردد .

 

کاندوم و انزال طولانی

استفاده از کاندوم در هنگام مقاربت جنسی باعث کاهش اصطحکاک در سطح الت می شود و بدین ترتیب از تحریک بیش از اندازه اعصاب آلت جلوگیری میشود و در نهایت مدت زمان بیشتری می توان به نزدیکی جنسی ادامه داد.
همچنین برخی از انواع کاندوم ها دارای مواد بی حسی و ژل و کرم های تاخیری می باشند که کمک می کنند به انزال طولانی تر
با قرار دادن مقدار کمی از ژل های تاخیری بر روی سر آلت می توان از زود انزالی در آمیزش جنسی جلوگیری کرد.
این ژل ها در ناحیه ای که مورد استفاده قرار می گیرند تا حدودی بی حسی ایجاد می کنند و از تحریک بیش از اندازه در آن قسمت جلوگیری می کنند و در نهایت مدت زمان نزدیکی را افزایش می دهند
البته استفاده از مواد بی حس کننده روش مناسبی برای جلوگیری از زود انزالی نمی باشد این روش یک روش زود بازده و غیر اصولیست . ما توصیه میکنیم از هیچ دارویی برای برطرف کردن این عارضه استفاده نگردد . افزایش زمان مقاربت با کمی تمرین و اعتماد به نفس دست یافتنی است

جلوگیری از زود انزالی

پیشنوازی :

پیشنوازی یک تجربه جنسی شامل لمس کردن ، ماساژ دادن و نوازش دادن بدن شریک جنسی بدون انجام دخول است که در صورتی که با نفس های عمیق و آرام همراه باشد می تواند به درمان زود انزالی کمک فراوانی بکند .

در هنگام پیشنوازی و ملاعبه فشار خون مرد و زن به آرامی بالا می رود و از ایجاد هیجان سریع و ناگهانی جلوگیری می شود .

حفظ این آرامش بسیار مهم است چراکه مردان بسرعت به نقطه اون تحریک جنسی می رسند ولی زن ها نیاز به زمان بیشتری برای تحریک شدن دارند .

در واقع زن ها به 20 تا 30 دقیقه زمان برای تحریک شدن از نظر جنسی نیاز دارند در حالیکی مردها به سرعت بسیار بیشتری تحریک می شوند .

با تمرین طولانی مدت پیشنوازی ، مردها یاد می گیرند که هیجان خود رو کنترل کنند و بدین ترتیب از نظر روانی تمرکز لازم برای جلوگیری از انزال خود را در دراز مدت پیدا می کنند 

این روش زن را آماده مقاربت می کند و به مرد آرامش می دهد

زود انزالی

زود انزالی به حالتی گفته میشه که مرد بعد از تحریک و نعوظ کامل بلافاصله بعد از شروع نزدیکی جنسی و دخول به ارگاسم و انزال می رسد و توانایی ارضای جنسی همسر خود را از دست می دهد .

معمولا انزال زود رس بین 30 ثانیه تا 2 دقیقه بعد از شروع دخول صورت می گیرد .

زود انزالی یکی از اختلالات جنسی است. هنگامی که مرد، قبل از آنکه شریک جنسی‌اش ارضا شود، دچار انزال شده و از او منی خارج شود، گفته می‌شود مرد دچار انزال زودرس است. گاهی انزال زودرس طبیعی بوده و بر اثر پرهیز طولانی از مسایل جنسی به وجود می‌آید. انزال زودرس دائمی، مشکلی جدی بوده و به عدم رضایت خود شخص یا شریک جنسی‌اش منجر می‌شود. اگر هر دو طرف در طلب بهبودی باشند، درمان موفقیت‌آمیز است، باید به فرد مذکر اجازه داد که اطمینان رسیدن به تحریک جنسی طولانی را داشته باشد و به طرف مؤنث هم باید یاد داد که خیلی زود و به آسانی تحت تأثیر قرار گیرد

معمولا در راه های درمان زود انزالی بصورت همزمان بر روی بدن و ذهن اقداماتی صورت میگیرد تا مرد به حالت روان تنی ( سلامت جسمی و روحی ) مناسب برای یک نزدیکی جنسی طولانی مدت دست پیدا کند .

به صورت طبیعی مردان از زنان زودتر تحریک شده و زودتر ارضا می گردند . در واقع واکنش بسیاری از مردان طبیعی است و دچار زود انزالی نیستند . اما چون زنان دیرتر ارضا می شوند و گاها مایلند رابطه طولانی تر شود از این جهت مردان نیز به دنبال راههای برای دیرتر ارضا شدن می گردند  . این خواسته با اندکی اعتماد به نفس، صبر و تمرین کاملا قابل حل است و نیازی به استفاده دارو و... ندارد

 

پایگاه خبری عشق ابدی

بی سوادی جنسی و دانش کاذب زناشویی بزرگترین عامل طلاق در ایران است .

 

پایگاه خبری عشق ابدی
دارای مجوز رسمی از معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی به شماره 79177
صاحب امتیاز و مدیر مسول : علی صمدی

ارتباط مستقیم : 09124886626
info@eshghabadi.ir

آخرین ارسال ها

آخرین اخبار

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ما از جدیدترین مقالات و موضوعات ویژه زناشویی بهرمند شوید.
instagram.png
telegramlogo.png
aparatlogo.png